Kilka słów o nas i naszych skarpetach

Sklep internetowy Sokksy.pl powstał z miłości do skarpet, kolorów i wysokiej jakości. Produkujemy skarpety od ponad 20 lat. Opracowujemy wzory, dobieramy przędzę i dokładamy wszelkich starań, aby nasze skarpety cechowała najwyższa jakość pod każdym względem. Sokksy.pl produkowane są w Polsce ze sprawdzonych surowców, mają wzmocnione palce i pięty, nieuciskający ściągacz i bezszwowe łączenie palców. Dzięki temu skarpety są nie tylko ciekawe wizualnie, ale przede wszystkim wygodne. A tak dla ścisłości – sklep internetowy Sokksy.pl prowadzony jest przez Sokksy.pl Paulina Przybysz, z siedzibą w: 87-100 Toruń, ul. Prejsa 5c/34, NIP: 5782725405, REGON: 341453890.

Realizacja zamówień

1. Sklep internetowy Sokksy.pl prowadzi sprzedaż produktów za pośrednictwem sieci Internet. Podane ceny produktów są cenami brutto wyrażonymi w PLN.

2. Zamówienia można składać bez rejestracji na stronie Sokksy.pl lub po zarejestrowaniu się - wówczas Kupujący ma dostęp do historii zakupów i nie musi każdorazowo uzupełniać danych do wysyłki. Aby złożyć zamówienie należy wypełnić formularz zamówienia dostępny na stronie sklepu. Po otrzymaniu zamówienia do Kupującego zostaje przesłany e-mail potwierdzający, że zamówienie dotarło do sklepu Sokksy.pl.

3. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem Kupujący jest o tym niezwłocznie informowany. Kupujący decyduje czy zamówienie ma być zrealizowane częściowo czy w całości anulowane.

4. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień, aż do wyczerpania się zapasów objętych taką formą sprzedaży.

5. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia przez klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

6. Czas realizacji zamówienia wynosi 24-48h – dotyczy dni roboczych oraz zamówień opłaconych online. Zamówienia złożone w weekend lub święta będą realizowane ciągu 1-2 pierwszych dni roboczych następujących po weekendzie lub dniu świątecznym. Zamówienia opłacone przelewem tradycyjnym będą realizowane w ciągu 24-48h od zaksięgowania przelewu na koncie Sokksy.pl. Kupujący powinien opłacić dokonane zamówienie najpóźniej w ciągu 7 dni od jego złożenia, w przeciwnym wypadku zamówienie zostaje anulowane i Kupujący musi je ponowić. Złożenie zamówienia i jego nieopłacenie nie powoduje rezerwacji towaru. Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy zamówień za pobraniem.

7. Przewidywany czas dostawy na terenie Polski:

  • Poczta Polska – 2-3 dni robocze
  • Paczkomaty Inpost – 24-48h
  • Kurier  – 24-48h

8. Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji + przewidywany czas dostawy.

Formy płatności oraz koszty dostawy

9. Za zakupy w sklepie Sokksy.pl można zapłacić w następujący sposób:

  • przelew tradycyjny - na rachunek bankowy 16 1950 0001 2006 0572 6455 0002
  • karta kredytowa, płatności on-line - transakcje realizowane przez Dotpay
  • opłata za pobraniem – dotyczy dostawy kurierem

Do każdego zamówienia dołączamy fakturę.

10. Koszty dostawy na terenie Polski:

  • Poczta Polska – 12PLN
  • Paczkomaty Inpost – 12PLN
  • Kurier – 15PLN                                        
  • Kurier za pobraniem – 20PLN
                                                         

Dostawa GRATIS – wystarczy, że złożysz zamówienie o wartości minimum 99PLN, a dostarczymy je za darmo za pośrednictwem Kuriera lub Inpost! (Dotyczy  wyłącznie zamówień opłaconych z góry)

Zawarcie umowy

11. W momencie opłacenia przez Kupującego złożonego zamówienia dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Sprzedającym a Kupującym. Przedmiotem sprzedaży jest zamówiony towar.

12. Prawa i obowiązki stron wynikające z zawartej umowy uregulowane są w Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz. U. z 1964r. nr 16, poz. 93 z późniejszymi zamianami) oraz w Ustawie z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000r., nr 22, poz. 271 z późniejszymi zmianami).

13. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

14. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

15. Informujemy, że dane osobowe podane na formularzu zamówienia w sklepie internetowym Sokksy.pl są gromadzone i przetwarzane zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 roku nr 101 poz. 926 z późniejszymi zmianami). Zgromadzone dane osobowe są wykorzystywane tylko i wyłącznie do celów realizacji złożonych zamówień oraz informowania o promocjach i w żadnym wypadku nie będą udostępniane osobom trzecim. Każdy klient naszego sklepu ma prawo do wglądu, modyfikacji oraz usunięcia swoich danych osobowych z naszej bazy danych.

Zwrot i reklamacje

16. Prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.), klient może zrezygnować z towaru kupionego w naszym sklepie bez podania przyczyny w ciągu 14 dni kalendarzowych od dnia odebrania przesyłki. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy towar nie nosi śladów użytkowania, jest kompletny i nie został w żaden sposób zniszczony. Zwracany towar należy odesłać na adres sklepu (Sokksy.pl Paulina Przybysz, ul. Prejsa 5c/34, 87-100 Toruń) na własny koszt, gdyż zgodnie z obowiązującą ustawą Konsument ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru. Termin na odesłanie wynosi 14 dni kalendarzowych od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sklep gwarantuje zwrot kwoty równej płatności za zamówienie (w tym koszty dostarczenia rzeczy), z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostawy innego niż najtańszy zwykły sposób dostawy dostępny w Sklepie. Pieniądze zostaną zwrócone w ciągu 14 dni kalendarzowych przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

17. Reklamacje. Jeżeli po otrzymaniu towaru klient znajdzie w nim wady fizyczne powinien odesłać go przesyłką pocztową na adres Sokksy.pl Paulina Przybysz, ul. Prejsa 5c/34, 87-100 Toruń. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem. Koszty związane z odesłaniem towaru reklamowanego sklep zwraca niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki i rozpatrzeniu reklamacji. Do odsyłanego towaru należy dołączyć opis przyczyny reklamacji. Wszelkie reklamacje rozpatrywane są w ciągu 5 dni roboczych od dnia ich wpłynięcia. Towar wadliwy zostanie wymieniony na pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów), sklep zwróci nabywcy równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu do wyboru inne dostępne w sklepie towary.

18. Sprzedający może zmienić niniejszy Regulamin z ważnych przyczyn, w szczególności ze względu na zmiany w funkcjonowaniu Sklepu, konieczność dodania nowych funkcjonalności, rozszerzenia asortymentu towarów lub zmiany przepisów prawa, której Sprzedający nie mógł przewidzieć.

19. Regulamin obowiązuje od 27.04.2016 r.

 

Projekt i wykonanie: sklepy internetowe GOshop

Strona Sokksy.pl korzysta z plików Cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zmiany można wprowadzić w ustawieniach przeglądarki. Więcej szczegółów w: Polityka Prywatności

Zamknij